MY I PSY

Zespoły:

Zespoły ratownicze składają się z psa ratowniczego, przewodnika psa ratowniczego, nawigatora i pomocnika. Pomocnikiem na akcji są najczęściej niedoświadczeni nawigatorzy, kandydaci na przewodników psów ratowniczych czy policjanci a za nimi, w sztabie stoją planiści.

Arleta Wiewióra, członek stowarzyszenia STORAT, strażak OSP, KPP, treser, zoopsycholog, asystent sędziego (posłuszeństwo i psy ratownicze). Z psami związana od dzieciństwa, wiele lat prowadziła hotelik dla psów, doświadczony dom tymczasowy. Przewodnik psa ratowniczego o imieniu Brand. Para ta od początku szkolona była w Stowarzyszeniu STORAT, aby w końcu stać się ich członkami. W domu mieszka z 3 psami rasy labrador retriever, jak sama mówi: w jedynym słusznym kolorze (czarnym).

Brand jest póki co jedynym certyfikowanym psem ratowniczym o specjalności terenowej w województwie mazowieckim, który służy w ramach OSP. Zespół został też dopuszczony do akcji poszukiwawczych przez STORAT.

Arkadiusz Karwański od dzieciństwa związany z Ochotniczą Strażą Pożarną, dowódca sekcji, planista i nawigator. KPP, ratownik wodny WOPR, płetwonurek. Swoją wiedzę dotyczącą nawigacji zdobywał głownie w Stowarzyszeniu STORAT, którego jest też członkiem. Odpowiada za szkolenie nawigatorów. Jak sam twierdzi woli jednak działania w terenie niż siedzenie w sztabie. Kandydat na przewodnika psa o imieniu Zadra.

Zadra (labrador retiever) póki co małe czarne zło a na pytania czy już coś szuka to odpowiadamy tak, miejsca w domu gdzie jeszcze jej nie było. A co umie? Epicko zasiusiać całe mieszkanie 😉

Paulina Szóstkiewicz nawigator - nasza „G. I. Jane” niepozorna blondyneczka o wyjątkowej pasji jaką jest wojsko. Przeszła dwa szklenia snajperskie (poziom BASIC i ADVANCE1), trening antyrerrorystyczny i marzy by zostać niebawem panią podporucznik. Zaliczyła szkolenie z manipulacji i zarządzania stresem, trenuje walkę wręcz, dzięki czemu zaskoczyła niejednego pozoranta. Nie zagadasz ani nie pogadasz- jak robota to robota. Przy niej wszyscy czujemy się jakby bezpieczniejsi 😉
Inne szkolenia: ratownik wodny, płetwonurek P1, szkolenie KPP.
Nasza gwiazda tryskająca dobrą energią, rozkochana w owczarkach niemieckich a na co dzień służąca dla swojego kota.
PS. Zdradzimy tajemnicę - mundur pierze ręcznie. I co wy na to?! 😉

Marcin Kowalski strażak OSP, nawigator, przewodnik psa o imieniu Joy, sternik motorowodny. Lekarz anestezjolog, który prowadzi dla nas cały blok szkoleniowy związany z pierwszą pomocą. Pasjonat ratownictwa. Zdobywał doświadczenie w kraju i za granicą. Uczestnik misji Polskiego Szpitala Polowego w Indonezji. Odbył staże m.in. w San Francisco General Hospital oraz San Francisco Fire Department . Uczestniczył w zespole naukowym wdrażającym Helicopter Emergency Medical Service (HEMS) w Danii .Tam też wiele lat spędził jako lekarz konsultant w Uniwersyteckim Szpitalu w Roskilde, również jako szef trauma team.. Ukończył wiele kursów i szkoleń, w tym również w zakresie reagowania kryzysowego, ratownictwa wysokościowego oraz Advanced Trauma Life Support (ATLS). Na co dzień lekarz w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym oraz w oddziale intensywnej terapii.

Joy (Flat Coated Retriver) energiczny rozrabiaka, wciskający głowę do głaskania każdemu kto tylko znajdzie się w pobliżu. Niecierpliwie czeka na sygnał do poszukiwań każdego człowieka. W trakcie szkolenia.

Michał Radecki strażak OSP, szkolenie KPP, nawigator i przewodnik psa o imieniu Riko.

Riko (berneński pies pasterski) objęty szkoleniem psów ratowniczych. Dynamiczny, wesoły i tak samo uparty. W trakcie szkolenia.

Dariusz strażak OSP, nawigator STP, KPP. Główne zainteresowania- medycyna ratunkowa. Doświadczony praktyk i nasza pierwsza pomoc w terenie.

Michał Mazurek strażak OSP, KPP, nawigator, zacięcie do surwiwalu i wszystkiego co z tym związane. Nasz „turbo ratownik” wyposażony na każdą okoliczność, „pan gażdżet” który wyszukuje nowinek technologicznych, mogących ułatwić nam działania w terenie.

Paweł Pietrucha strażak OSP, KPP, nawigator, kandydat na planistę, nasz specjalista ds. informatyki, komputerów, GPSów i wszystkich innych elektronicznych, latających i świecących urządzeń.

Babcia Lucynka- emerytka spełniająca się na spotkaniach z dziećmi, gdzie błyszczy i bryluje jak prawdziwa gwiazda filmowa. W wolnym czasie pomocnik wszystkich nurków. (patrz film)

Wspierają nas:

Katarzyna Radecka żona i matka, nasze wsparcie duchowo- rozrywkowe, opiekunka psów i dzieci obcych. Wyszukuje i dba o składanie ofert na niezbędny sprzęt.

Krzysztof Goślicki szef wszystkich szefów, nasz super prezes.

Krzysztof Staśkowiak kandydat na kandydata na stażystę  na planistę 😉 ratownik wodny WOPR, KPP.